Moneyback – karta dla podwójnie aktywnych

By | 5 września 2013
Termy Maltanskie w Poznaniu

FOT: Łukasz Cynalewski/AG

W zeszłym tygodniu wieściliśmy rychły koniec ery moneyback w Polsce, w tym – z przyjemnością witamy kolejny bank, który wprowadził nową ofertę dla aktywnych użytkowników kart płatniczych. A nawet dla podwójnie aktywnych. Dzięki niej najwięcej skorzystają osoby, które nie tylko często wyciągają kartę z portfela, ale też prowadzą zdrowy, sportowy tryb życia.


BNP Paribas, bo to o nim mowa, dołączył program moneyback do nowej karty kredytowej MasterCard Sport. Jeden plastik daje więc dwie korzyści – dostęp do nieoprocentowanego kredytu i możliwość zwrotu części wydatków. Wypłacane przez bank bonusy można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to niewielki, bo 1 proc. moneyback w punktach z artykułami pierwszej potrzeby – a więc w sklepach spożywczych, stacjach benzynowych i aptekach, a dodatkowo w marketach budowlanych i biurach podróży. Słowem – jest to bardzo solidny pakiet podstawowy. Węższa grupa klientów skorzysta ze zwrotu 5 proc. wartości transakcji bezgotówkowych. Tyle można zaoszczędzić, płacąc kartą w sklepach sportowych, rowerowych i w klubach sportowych. Ta ostatnia kategoria jest bardzo pojemna: bank zalicza do niej nie tylko kluby fitness czy siłownie, ale też m.in. baseny, korty, kręgielnie czy pola golfowe. Jest wreszcie korzyść nadzwyczajna, ale przy okazji niszowa – bank zapewnia posiadaczom karty specjalne ceny, niższe około 30% od standardowych, w internetowym sklepie ze sprzętem tenisowym.
Z tych trzech pakietów korzysta się łącznie, z zastrzeżeniem, że i limit moneyback jest dla nich wspólny. Łącznie kwota zwrotu nie może przekroczyć 1000 zł w całym okresie promocji, zaplanowanej do końca sierpnia 2014 r. Natomiast o kartę można wnioskować tylko do końca października br.
O korzyściach wiemy już niemal wszystko – pakiet rabatów jest ciekawy, limity wysokie, a dodatkową korzyść daje uzbrojenie w program moneyback karty kredytowej, a nie debetowej. A jak wygląda druga strona rachunku, czyli koszty? Roczna opłata za kartę BNP Paribas to 59 zł i w pierwszym roku używania plastiku nie da się jej uniknąć. Mało aktywnym sięganie po ten produkt może się więc nie opłacać, za to aktywni – niemal na pewno skorzystają.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *