Nowe, choć już kiedyś były w banku

By | 25 sierpnia 2014

Niemal każda reklama lokaty z wysokim oprocentowaniem zawiera dziś zastrzeżenie, że korzystne stawki dotyczą tylko nowych środków. Na szczęście bardzo niewiele potrzeba, by te same pieniądze wielokrotnie miały status nowych. Wystarczy po zakończeniu promocji na pewien czas zabrać je z banku

Intencje banków organizujących takie promocje są oczywiste. Jeżeli klient raz przyniesie swoje oszczędności, to jest duża szansa, że pozostawi je na rachunku na dłużej, nawet gdy stawka oprocentowania nie będzie już tak atrakcyjna. Zupełnie inaczej powinni rozumować posiadacze oszczędności. Im opłaca się wycofać pieniądze zaraz po zakończeniu promocji. Dzięki temu będą mogli korzystać z ofert „na nowe środki” w różnych instytucjach. Będą też mogli wrócić do banku, w którym już oszczędzali, gdy ten ogłosi kolejną promocję dla nowych klientów.

Aby dobrze zrozumieć ten mechanizm, trzeba przyjrzeć się stosowanym w bankach definicjom „nowych środków”. Każda instytucja finansowa rozumie to pojęcie nieco inaczej, ale generalnie chodzi tu o pieniądze, których nie było w banku w dniu wskazanym w regulaminie promocji. Niekiedy jest nim dzień ogłoszenia promocji, kiedy indziej – data np. o tydzień albo o kilka tygodni wcześniejsza. Szczegółowe zasady trzeba każdorazowo sprawdzić w regulaminie. Im wcześniej wycofamy pieniądze, tym szybciej będziemy mogli skorzystać z kolejnej promocji dla nowych. Daty wprowadzenia kolejnej takiej oferty nie da się przewidzieć, wiadomo jednak, że cała grupa banków (m.in Getin Bank, BZ WBK czy Bank Millennium) robi to cyklicznie. Nie ma więc problemu, by te same pieniądze były wielokrotnie potraktowane jak nowe. Wystarczy, że zostanie spełniony warunek przechowywania ich poza bankiem w dniu wskazanym w regulaminie promocji.

Zdarza się, że aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania lokaty, trzeba otworzyć w banku konto osobiste lub kupić kartę kredytową, a z promocji wyłączone są osoby, które już posiadają te dodatkowe produkty. Blog BezGwiazdek.pl zwykle przestrzega przed tego typu transakcjami wiązanymi. Niekiedy jednak warunki prowadzenia lokaty są na tyle atrakcyjne, że opłaca się dokupić do depozytu niepotrzebne konto lub kartę. Warto jednak pamiętać, by z takich dodatkowych produktów rezygnować najszybciej, jak to tylko możliwe (uwaga, niekiedy z regulaminu promocji wynika, że konta nie można zamknąć np. przez rok). Po co to robić? By jak najszybciej stać się dla banku osobą nie posiadającą konta ani karty i móc skorzystać z kolejnej promocji dla nowych. Tego typu wiązane oferty zwykle są kierowane do osób, które nie używały konta lub karty w ciągu ostatniego miesiąca, pół roku albo roku, natomiast absolutnym wyjątkiem są oferty kierowane tylko do osób, które nigdy wcześniej nie współpracowały z danym bankiem. Niepotrzebne produkty warto więc zamykać jak najszybciej, by jak najszybciej móc skorzystać z kolejnej promocji dla nowych.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *