70 złotych premii dla otwierających konto

By | 4 listopada 2014

Stale zarabiać na posiadaniu konta bankowego jest coraz trudniej, głównie dlatego, że banki radykalnie okroiły programy premiowe dla aktywnych użytkowników kart. Wciąż natomiast można załapać się na bonus finansowy za sam zakup produktu lub zakup połączony z minimalną aktywnością. Do połowy listopada potrwa promocja dla otwierających iKonto w BNP Paribas. Nowy klient tego banku może na dobry początek zgarnąć 70 złotych.

Definicja „nowego klienta” tym razem jest wyjątkowo restrykcyjna. Z promocji wyłączeni są nie tylko obecni, ale także byli klienci tej instytucji, niezależnie od tego, jak dawno korzystali z jej usług. Interpretując ten zapis wprost należy przyjąć, że z promocji wyłączeni są nie tylko obecni i byli posiadacze ROR, ale też osoby, które np. kiedykolwiek zaciągnęły kredyt gotówkowy w BNP Paribas.

Aby otrzymać premię za otwarcie iKonta, należy do 16. listopada wypełnić formularz rejestracyjny, korzystając z udostępnionego w serwisie linku założyć konto, a następnie – do 10.12.2014 włącznie – zapłacić kartą wydaną do rachunku minimum 150 złotych. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, to organizator promocji do końca grudnia br. przeleje 70 zł premii na nowootwarty rachunek. Gdy przelew wpłynie na konto, można już je bezpiecznie zamknąć. Oczywiście można je też zachować, jednak wtedy należy pamiętać o kilku słabych punktach tej oferty.

Nieużywane iKonto staje się kontem ponadprzeciętnie drogim. Od niewystarczająco aktywnych klientów bank pobiera 9 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku i dodatkowo 6 zł za kartę. Aby uniknąć tych opłat, trzeba zapewnić wpływy w wysokości przynajmniej 1000 zł miesięcznie i płacić kartą nie mniej niż 200 zł miesięcznie. Tak wysokie opłaty są niewątpliwym minusem tej oferty. Warto też pamiętać, że bank limituje bezprowizyjne wypłaty z obcych bankomatów do czterech miesięcznie – a własna sieć banku jest więcej niż skromna.

Na osłodę BNP Paribas proponuje posiadaczom iKont 3% moneyback (nie więcej niż 50 zł miesięcznie i nie więcej niż 600 zł w roku kalendarzowym). Jednak usługa jest obwarowana istotnymi ograniczeniami. Przede wszystkim premia jest przyznawana tylko za internetowe transakcję kartą dokonane w ramach platformy PayU, a więc np. płatności w serwisie Allegro. Głęboko w regulaminie promocji bank ukrył dodatkowe ograniczenie – premię dostaną tylko ci klienci, którzy zapewnią 1000 zł miesięcznego wpływu na konto. Dodatkowo promocja moneyback jest ograniczona czasowo. Na razie bank gwarantuje jej obowiązywanie do 12. czerwca 2015 r., choć równocześnie dopuszcza możliwość jej przedłużania na kolejne sześciomiesięczne okresy.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *