PIT z Urzędu Skarbowego – kiedy i co będzie zawierał?

By | 13 czerwca 2017

2015 wiosna prawdopodobnie będzie ostatnim, w którym samodzielnie rozliczymy się z fiskusem. W Maju 2015, przynajmniej za część podatników, zrobią to urzędnicy. A wstępnie wypełniony PIT-37 będzie można znaleźć po zalogowaniu wewnątrz Portalu podatkowym.

 

Kiedy PIT z Urzędu Skarbowego

Ponieważ udostępniony przez Ministerstwo Finansów system ruszył w połowie sierpnia 2014 roku, zarejestrowani oraz zalogowani użytkownicy otrzymają dostęp do swoich kont nie wcześniej niż na początku 2015 roku. Od marca pierwsze druki PIT37 z Urzędu zaczną pojawiać się w systemie. Wtedy też podatnik będzie mógł zweryfikować wprowadzone przez urzędników dane. Jeżeli nie będzie potrzeby nanoszenia poprawek, wystarczy, że naciśnie „OK”, a deklaracja zostanie wysłana online.

 

Wysłanie przez Portal podatkowy PITu z US będzie tylko jedną z możliwość. Podatnicy nadal będą mogli rozliczyć się z fiskusem, wewnątrz taki sposób jak robili to w poprzednich latach, czyli sam zanosząc wypełnioną deklarację do właściwego Urzędu Skarbowego czy wysyłając ją listem poleconym.

 

PIT z Urzędu Skarbowego, a odliczenia

Ponieważ formularz PIT z Urzędu Skarbowego będzie jedynie wstępnie wypełniony, jeśli zajdzie konieczność wprowadzenia zmian, podatnik będzie miał taką możliwość. Jeżeli więc będzie chciał rozliczyć się wspólnie z małżonkiem lub skorzystać z przysługujących mu ulg oraz odliczeń, dalej będzie miał do tego prawo. Wystarczy, że skorzysta z opcji „Edycji” danych.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *