Porównanie programów PIT

By | 13 czerwca 2017

Programy do rozliczania formularzy PIT: Pitax, PIT Format, PITy IPS.

Od 2008 roku, czyli od momentu, kiedy pojawiła się możliwość rozliczenia swojego formularzu PIT online, coraz więcej podatników w Polsce decyduje się na to akurat rozwiązanie. W zeszłym roku co czwarty podatnik złożył PIT online. W związku z tym na rynku pojawia się coraz więcej narzędzi, które pozwalają na wypełnienie oraz wysłanie formularzy przez Internet, w tym wiele programów. Który wybrać? Czym się od siebie różnią?

PIT Format www.pit-format.pl

PIT Format dotychczas był programem, z którego wolno było skorzystać dopiero po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania na komputerze, aczkolwiek pojawiła się możliwość korzystania z niego online. Jego twórcy deklarują, że dzięki niemu możemy rozliczyć nasz formularz nawet w pięć minut. Program jest darmowy, posiada czytelny, intuicyjny interfejs, narzędzia kalkulacyjne, zawiera listę urzędów skarbowych, jest bezpieczny. Pozwala zarówno na wysyłkę e-deklaracji, jak również wygenerowanie papierowy formularz, który można osobiście pozanosić do urzędu. Rozbudowany jest o obsługę najczęstszych problemów, dzięki czemu możemy wyeliminować ryzyko popełnienia błędu.

PITax www.pitax.pl

PITax jest jednym z najpopularniejszych programów do rozliczania formularzy PIT na rynku. Z pewnością jest narzędziem łatwym, jego twórcy zapewniają nawet, że „najłatwiejszym na rynku”. Co cechuje PITax? Jest to darmowy program, który nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania na naszym komputerze. Ładna, nowoczesna szata graficzna okraszona jest wieloma obietnicami dotyczącymi pomocy, którą otrzymamy ze strony programu przy wypełnianiu formularza. Operuje prostym, zrozumiałym językiem, niemal prowadząc podatnika za rękę przez kolejne etapy. W razie jakichkolwiek wątpliwości podatnik może znaleźć odpowiedzi na swoje pytania lub w bazie pytań oraz odpowiedzi, lub dzwoniąc po numer podany na stronie oraz kontaktując się z kompetentną osobą. Program zawiera narzędzia kalkulacyjne, dzięki którym w łatwy sposób wyliczyć można wszelkie należności, ulgi, etc. PITax ponadto od razu sprawdza oraz wskazuje błędy, które popełniliśmy oraz nie pozwala na wysłanie źle wypełnionego formularza ku Urzędu Skarbowego. Gwarantuje również pełne bezpieczeństwo wprowadzanych danych osobowych, informacji o dochodach, podatkach. Udogodnienia? Kilka prostych rzeczy, dzięki którym oszczędzimy więcej czasu– po wpisaniu PESEL wszystkie rubryki wymagające wpisania daty urodzenia wypełniają się automatycznie, po wpisaniu kodu pocztowego automatycznie pojawia się informacja o mieście, gminie oraz województwie, wskazuje też ulgi, z których możemy skorzystać.

PITy od IPS

Program PITy jest dziełem IPS Przedsiębiorstwa Informatycznego. Podobnie jak poprzednie programy, tak oraz ten jest darmowy, ale wyłącznie jeśli wskażemy OPP, której przekażemy 1% swojego podatku. Jeśli nie chcemy przekazać 1% podatku, trzeba wykupić licencję. Jego użytkownicy chwalą przyjazny oraz intuicyjny interfejs, możność wysłanie e-deklaracji i wygenerowania papierowego, tradycyjnego, ale już uzupełnionego wskutek nas formularza. Co odróżnia go od poprzedników? Należy ściągnąć oraz zainstalować odpowiednie oprogramowanie, nie posiada bowiem opcji wypełniania formularzy online. Nasz formularz możemy w dowolnym momencie zostawić na później, zapisując postęp naszego uzupełniania. PITy zawiera również pomoc dla uzupełniających formularze w postaci objaśnień kolejnych etapów oraz rubryk, nie pozwalając dopuścić się nam błędu.

Pity online – naprawdę warto

Wszystkie te programy mają pewne wspólne cechy: są bezpieczne, intuicyjne, stworzone tak, by podatnik mógł bez trudu oraz z wyjaśnieniem wszystkich kwestii je wypełnić, mają wbudowane narzędzia kalkulacyjne, dzięki nim możemy zarówno wysłać swój blankiet przez Internet, jak oraz wygenerować oraz zanieść osobiście, ale przede wszystkim- pozwalają nam oszczędzić cenny czas. Jeśli nie rozliczaliśmy dokazywać do tej pory online, warto wypróbować powyższe programy oraz ujrzeć jak wygodnym oraz prostym może być rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *